pocitadla();
o("skola");
hr("1");
m("magick");
hr("2");
m("obchod");
hr("2");
m("novinky");
hr("2");
m("sedmero");
hr("2");
echo" Obsah: ";
m("s_uvod");
m("s_numero");
m("s_vyklad");
m("s_chir");
m("s_prvni");
m("s_geo");
m("s_tarot");
m("s_koule");
m("s_dodat");
m("s_doslov");
m("s_objed");
hr("2");
m("seznam");
m("my");
t("mail");
m("zpet");
hr("2");
t("autor2");
?>
|
Numerologie
Příjmení
Nejdříve se ztratil smysl jména. Pak začal působit zvyk a z něj se vyvinula móda. Začalo být mnoho nositelů jednoho jména, a ty bylo zapotřebí nějak rozlišit. Světlo světa spatřil přídomek. A tak byl Jan z Prahy, později Pražský nebo Pražan, Jan ze Lhoty, později Lhotecký nebo Lhoták, Jan Zeman nebo Jan Lipenský - to byl ten, co měl rád lípy. Anebo snad pocházel z Lipnice? Každopádně už se vědělo, který Jan je který a o to tu šlo.
Příjmení má tedy funkci praktickou, zejména rozlišovací. Sama používám pro spojení jména a příjmení pojmu "kancelářské" jméno, protože je používáme hlavně v úředním styku. Mnoho lidí se však ztotožňuje se svým "kancelářským" jménem, které nám ale má usnadnit jen komunikaci s vnějším světem. Tak se ztotožňují se svojí vnější stránkou, tedy s tou částí osobnosti, kterou staví na odiv a vytváří ji podle svých přání, jak by chtěli vypadat či působit. Každý pak snáze podlehne dojmu, že on a jeho vnější osobnost jedno jsou, což není pravda. K nitru a podstatě osobnosti má blíže samotné jméno, ačkoli z důvodů výše naznačených již není přímá spojitost. Ztotožnění se s "kancelářským" jménem napomáhá tomu, že člověk lehce podléhá iluzi o své vlastní jediné pravdě, o své výjimečnosti a jedinečnosti.
Není složité se tomuto bránit, i když mnohým z vás to může připadat nemyslitelné. Změňte si občas jméno, třeba pro určitou skupinu lidí, vymýšlejte si přezdívky. S každým jménem či přezdívkou spojte nějaké vlastnosti, které pokud možno nemá osobnost svázaná s jiným vaším jménem. Naučíte se tak lépe vnímat sami sebe, získáte odstup - a i kdyby ne, můžete se aspoň dobře pobavit.
Pro ty hodně zvědavé: Samozřejmě že se u nikoho nevyskytl takový či onaký shluk písmen tvořících příjmení jen tak náhodou. Příjmení dědíme po rodičích, dostává se nám jeho pomocí tedy informací o našem původu, nebo ještě lépe řečeno - o naší vybavenosti. A sem velmi často patří stín, který máme překročit nebo vlastnost, se kterou je nutné počítat. Zajisté to můžeme zjistit, ale numerologii jako metodu pokládám za krajně nevhodnou. Odpověď na otázku:jak? dají nejlépe knihy zaměřené na etymologii anebo alchymii či kabalu. Snad jen upozorním, že není tak jednoduché dopátrat se pravdivé odpovědi.
Pokračování se dočtete v celé knize.
strana:
1I2I3
|